Verwachting vorige week: Een eindejaarsrally is het niet. De AEX wil nog steeds lager. Het is wachten op een bodempatroon, de wig in de daggrafiek geeft daarvoor wat hoop.
Beursverwachting 24 november:
AEX (Daggrafiek):
Vorige week sloten we op 862,5. Zoals verwacht ging het deze week eerst lager, dinsdag en donderdag kwamen we tot 854. Maar vrijdag schoot het omhoog naar een hoger weekslot op 880.
Dat is een stevige weekwinst. Was er vrijdag goed nieuws? Nee. De Europese inkoopmanagersindex voor de dienstensector en de index voor de industrie daalden naar laag niveau. Economen concludeerden dat de Europese industrie dieper in een recessie zakt en dat de dienstensector het moeilijk heeft. De euro die al een tijd daalt tegen een dollar die sterker wordt na de verkiezing van Trump, ging flink onderuit. En de beurzen? Die hopen nu op een flinke renteverlaging.
De daggrafiek is zoals ik al voor mogelijk hield naar boven uit wigpatroon WW2 gebroken. De AEX stopte bij weerstand 878 maar probeert zich daarboven te nestelen.
AEX (Weekgrafiek):
De bodemcandle staat er. Op 858 heb ik een nieuwe steunlijn kunnen trekken. Indicatoren nog matig.
DAX:
Een candle deze week die opnieuw niet wil doordalen naar trendlijn A2. De terugtest van A2 is nu wel klaar, we kunnen verder omhoog. Zo goed gaat het met de Duitse economie…
DOW JONES:
Mooie candle bij zeer sterke indicatoren. De DOW wil de alltime-high hoger gaan zetten.
Nasdaq:
Voorzichtig. Indicatoren wel goed, maar Nasdaq aarzelt op dit hoge niveau.
Bitcoin:
Krankzinnig. Bijna de 100.000 dollar. Het Trump – Musk effect zet nog stevig door. Waar komt de top?
Verwachting:
Nu wil het opeens weer hoger. Onder slechte economische omstandigheden en wederom dreigende taal uit Rusland. Komt er dan toch nog een eindejaarsrally? Omdat het moet, en vanwege hoop op Trump en renteverlagingen?
Ik wens u een succesvolle beursweek toe.
– Franciscus Roorda (Wie is Franciscus Roorda?)
Reageren of vragen? Stuur een email naar Franciscus@eurofuture.nl
Hoe gaan wij om met uw persoonsgegevens?
Archief: Voorgaande Beursverwachtingen
Disclaimer:
Met deze analyse geven wij onze verwachting weer van de richting van de beurs voor de korte termijn. Het is niet bedoeld als beleggingsadvies of als aanbeveling om bepaalde beleggingsposities in te nemen.