19 april 2025

Beursverwachting 20 april 2025

Verwachting vorige week:
Het is wild onder deze onvoorspelbare Trump. Best vreemd dat de markt zo euforisch is over uitstel, wat heb je nou aan uitstel? Nog steeds hangt de dreiging in de lucht dat Trump de hele wereldeconomie op zijn kop zet. Of Trump gevoelig is voor de dalende markt vroeg een reporter. “Stupid question” was het antwoord van de onverlaat. Maar intussen lijkt Trump de druk wel degelijk te voelen, zijn rijke vrienden verliezen heel veel geld. En terwijl de rente hier daalt stijgt deze in de VS – en dat is niet goed voor de VS met zijn schuldenlast. Tel daarbij op dat de dollar hard wegzakt, EUR/USD op 1,1360 nu!

Steun van de FED is belangrijk, maar het ziet er toch naar uit dat we nog lager kunnen. En in een wilde markt is dat al snel: veel lager.

 

Nieuwe beursverwachting: 

 

AEX (Daggrafiek):

De verwachting kwam deze keer niet uit. Wel bleef het wild: dinsdag gingen we van 856 naar 820… Maar hoe dan ook, er kwamen deze week 32 punten bij.

De MA200 en de MA50 bewegen naar beneden. De MACD staat heel zwak maar crost wel naar boven. De Stochastic en de RSI verbeteren. Weerstand is er op 867 en vooral op 887 van de neklijn. Bij deze MACD vind ik de grafiek toch vooral zwak.

 

AEX (Weekgrafiek):

Een heel positieve weekcandle, een sprong omhoog. De candle kwam precies tot de weerstand op 858 en daalde daar wat. De indicatoren staan slecht, maar al vaak heb ik herstel gezien bij slechte indicatoren. Kortom, dit is lastig te lezen.

 

DAX:

De DAX blijft gewoon gezond. Wel dalen de indicatoren dus je zou denken: wat rustig verder omhoog.

 

DOW JONES:

De DOW daarentegen daalde deze week en heeft slechte indicatoren. De DOW kan lager op weg naar trendlijn A3.

 

Nasdaq:

De Nasdaq daalde deze week ook. Slechte indicatoren maar bezig met een herstelbeweging. Deze week zijwaarts dan maar?

 

Bitcoin:

Bitcoin kwam nauwelijks van de plaats. Nog steeds blijft men boven de steun op 80.000. De indicatoren zijn matig maar ook komende week zal de 80.000 het wel gaan houden lijkt me.

 

Verwachting:
De verwachting voor afgelopen week kwam niet uit en dat geldt eigenlijk voor alle grafieken. Het is een wilde markt die nog alle kanten opvliegt en die lastig te lezen is. Nieuws van de dag bepaalt de richting. Er was deze week goed nieuws: China en Europa zijn allebei bereid te gaan onderhandelen met Trump. Het is dus mogelijk dat het doemscenario niet doorgaat en de markt lijkt daarvan uit te gaan. Ik heb vaker gezien dat een grafiek herstelt bij slechte indicatoren en dat de indicatoren dan volgen. Dus verder herstel is mogelijk. Meestal is het een goed instapmoment als het bloed door de straten vloeit. Dus wellicht hebben we weer met die wet te maken. Het neemt niet weg dat als ik naar de grafiek kijk ik toch vooral “zwak” denk.

Ik wens u een succesvolle beursweek toe.

In verband met de voorjaarsvakantie verschijnt de volgende beursverwachting 11 mei.

– Franciscus Roorda (Wie is Franciscus Roorda?)

 

Reageren of vragen? Stuur een email naar Franciscus@eurofuture.nl

 

Hoe gaan wij om met uw persoonsgegevens?


Archief:
 Voorgaande Beursverwachtingen


Disclaimer:

Met deze analyse geven wij onze verwachting weer van de richting van de beurs voor de korte termijn. Het is niet bedoeld als beleggingsadvies of als aanbeveling om bepaalde beleggingsposities in te nemen.

Share this post:
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Discover more articles